Mrtví a neklidní / Warm Bodies (2013)

6. května 2015 v 14:14 | Anička
Žánr: Komedie / Horor / Romantický
USA, 2013, 97 minOBSAH (http://www.csfd.cz/):
Neobyčejný milostný příběh krásné dívky a nečekaně citlivého nemrtvého rozpoutá řetězec událostí, které mohou změnit celý svět.

RECENZE:
Čekal mě už dlohou dobu, ve složce "FILMY", co mám v notebooku, krásný filmy, který se stal mým oblíbeným už po první třetině, co jsem zatím viděla. Originální, vtipná (jak se Julie učila chodit jako zombík :D) a celkově svižná komedie se sympatickým hereckým obsazením, kterou jsem dlouho vyhledávala. Film se nedá nazývat žánrově hororem. Je to spíše milostná komedie, ve které je pár drsnějších scén. Některé scény a songy mi zůstaly do teď v hlavě (a to jsem tento film viděla před měsícem), třeba jako ta scénka, kdy jedou v autě. Nevíte, jak se jmenuje ta písnička? Hledala jsem jí, ale nenašla.

Písnička z filmu - hrozně jsem si jí oblíbila, je fajn na moje hodinové cesty autobusem :)


Konečně někdo natočil něco, kde by se role zombíků, jako těch špatných, obrátila na dobrou stranu. Když vás na ulici zastaví nevábně vypadající a zapáchající individum s nápadně bledou pletí, nahrblou a mátoživou chůzí, jde s největší pravděpodobností o bezdomovce, který po Vás chce cigaretu. V tomto případě jde ale o zombíka. Hrdinka Julie a její zombík zvaný R si ji nedal k snědku, jak by většina předpokládala, ale zachránil jí život poté, co spořádal mozek jejího přítele (nejdrsnější scéna z celého filmu - pravda, zvedal se mi trošku žaludek) a bezhlavě se do ní zamiloval. Ani snad nedoufal, že jeho napůl mrtvolné city by mohly být opětovány, ale nemožné se stalo pravdou. R je jiný než jeho spolubydlící na letišti. Je hodný, uvažuje, má skutečné city, pak dokonce i sní.

Tenhle film bych určitě doporučila všem, co mají rádi v hlavní roli lásku, ikdyž to na první pohled vypadá úplně jinak.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama