[1.12. 2015]

1. prosince 2015 v 21:12 | Anička |  ORDINARY LIFE
Rozdílový zkoušky se konečně hnuly. Něco mám už zasebou, ale bohužel i ještě před sebou. To nejtěžší břemeno je ale dole. Nejtěžší zkouška, z které jsem se obávala, je zamnou. Ne, že by toho učení nebylo hafec jako do teď, ale bez rozdílovek to bude přece jen o kus lepší.

V posledním článku jsem si zase vylejvala srdce, protože jsem měla před zkouškou z chemie. I ráno následujícího dne nebylo líp, možná i hůř. Odmítala jsem jít do školy dřív, dokud se to nenaučím a přítel z toho byl dost na nervy. Hodinu před zkouškou jsem ale s rozbušeným srdcem a s mrázem, který mi lezl po zádech, odešla. Těch 20 minut cesty autobusem jsem se věnovala jen sluchátkům a hudbě. Snažila jsem se nemyslet už na nic, co se týče dané zkoušky, na kterou jsem jela. Ve škole jsem stihla ještě jednu hodinu a šla jsem na věc. Na učitelku jsem musela chvilku čekat. Pokaždé někde učí (chudák, jediná chemikářka na škole). Když jsem jí viděla, jak prochízí dveřmi a jde ke mě, udělalo se mi špatně. Pozdravily jsme se a pozvala si mě do kabinetu. Šla jsem už vybavená papírama a zásobama propisek + jsem byla nabalená v bundě, jelikož v ten den pořádně mrzlo. Sedla jsem si na místo cizí učitelky a čekala, až mi zkoušející zadá otázky. Věta, kterou ale v následujícím okamžiku řekla, mě uklidnila a v tu chvíli jsem věděla, že to zvládnu. "Aničko, víš co... piš, co ses naučila. Nepiš slohovky, nejsme češtináři, stručně v bodech, abych viděla, že to umíš." Popadla jsem propisku a jela jak fretka. Asi po dvou popsaných A4 mým velkým písmem se mě paní učitelka zeptala, kde zhruba jsem. Když jsem odpověděla, že snad ne ani v polovině, poprosila mě, abych jí papír dala a řekla, že ze zbytku mě dozkouší, ať to stihneme. Ptala se na věci, které jsem povětšinou věděla. Poslední asi 3 otázky jsem víceméně tipovala - špatně. Nakonec jsem dostala lepší dvojku spolu s pochvalou.

Když jsem výsledek oznámila komunitě ve třídě, nikdo nevěřil tomu, co jsem říkala. Všichni - tím myslím opravdu všichni - tuhle učitelku nemají rádi a neslyšela jsem nikdo nikdy říct pozitivního slova na onu osobu. Mě ta učitelka připadala... v pohodě. Vtipkovala, domluva s ní byla suprová, do ničeho mi nekecala, nebyla vůbec nepříjemná a protivná. Dokonce bych i řekla, že bych si jí i oblíbila.

Dneska jsem měla další zkoušku - předmět zařízení provozoven za celý první ročník. Chemii mám rozdělenou na 5 sekcí, ale tenhle předmět mi učitelka rozdělit prostě nechtěla. Učila jsem se celou včerejší noc, při které jsem se snažila udržet vzhůru energeťákama v plechovkách. Učila jsem se, do hlavy mi to lezlo. Vydržela jsem to do dvou, ale pak jsem v tom měla takový guláš, že jsem si chtěla alespoň na dvě hodiny schrupnout. Když jsem si lehla, tak jsem byla sice unavená, ale neusla jsem. Ve 4 jsem opět vylezla z postele, vzala si učebnici a snažila se zopakovat to, co jsem se naučila. Po hodině jsem se šla pomalu chystat do školy. Když jsem vycházela ven, zastavila jsem se na prahu dveří - taková vychřice! Myslela jsem, že mě to odfoukne. A byla jsem opravdu ráda, že jsem si v neděli koupila tu zimní bundu - mimochodem - ale o tom v jiném článku.

Ve škole jsem přečkala nudných 6 hodin a pak čekala před kabinetem než se učitelka vrátí z oběda. Dneska měla naše škola den otevřených dveří, takže se po 6 hodině všichni vypařili. A jááá tam musela tvrdnout. Když na to přišlo, polil mě studený pot. Všechno se mi vypařilo z hlavy a učitelka se mě ptala povětšinou na to, co jsem se ani vůbec neučila a ani jsem vlastně nevěděla, že se mám učit. Ukecala jsem to nakonec na trojku a byla jsem naprosto spokojená.

Za odměnu jsem měla v plánu jít na nehty a tak jsem také udělala. Nechala jsem si udělat u vietnamců klasickou francii. Obvykle si nechávám dělat tvar klasický do hranata, ale chtěla jsem vyyzkoušet kulatý. Doma jsem si nehty nalakovala nude lakem a vypadá to skvěle!

Zítra mám psát zase asi 4 testy. Já to ale dneska neřeším, protože jsem příšerně ospalá. Jen co to dopíšu, tak vypínám noťas a jdu si vesele spát. Doufám, že se mi budou zdát hezký sny.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama